Obsah -
APS 400

Detailní informace systému APS 400

Topologie systému

Jádrem systému APS 400 je programovatelný řídící modul, vybavený komunikačním rozhraním APS Bus pro připojení síťových modulů a rozhraním Ethernet (protokol TCP/IP) pro připojení k PC serveru. Řídící modul obsahuje paměť pro uživatelský program a veškerá data nezbytná pro provoz systému, včetně archivu událostí, on-line připojení k serveru tedy není pro provoz systému nutné. Poměr mezi velikostí paměti vyhrazené pro ID a archiv transakcí je v širokém rozsahu konfigurovatelný.

K řídícímu modulu lze prostřednictvím sběrnice APS Bus připojit až 64 síťových modulů a 8 systémových napáječů. Síťové moduly lze připojovat podle potřeby a systém tak postupně rozšiřovat dle aktuálních požadavků aplikace. Je-li na sběrnici APS Bus dosaženo maximálního počtu síťových modulů, lze systém dále rozšiřovat instalací dalších řídících modulů.

Takto lze realizovat jak jednoduché aplikace s jedním řídícím modulem připojeným on-line, tak i rozsáhlé instalace s centrální správou přístupových oprávnění, propojených prostřednictvím TCP/IP sítí.
Správa systému

Systém lze spravovat administračním programem APS Administrator. Systémové moduly APS 400 včetně řídícího modulu jsou připojeny na sběrnici RS 485. Pro připojení k PC je využito jedno z datových rozhraní na řídím modulu (TCP/IP / RS 232).

APS administrator

Pro správu přístupových oprávnění je použit program APS Administrator. Řešení umožňuje kombinovat systém APS 400 se systémy APS mini Plus i APS mini.

Zapojení předpodkládá trvalé připojení systému k serveru, i když systém je možné provozovat i autonomně. Komunikace s moduly na sběrnici probíhá permanentně. Arhchitektura řešení klient – server umožňuje správu systému z více počítačů připojených v síti. Navíc je zde možnost použití veškerých dostupných softwarových nadstaveb, včetně docházkových a webových aplikací.

Výhody a nevýhody

  • přehledná správa přístupových oprávnění, možnost kombinace se systémy APS mini Plus a APS mini, víceuživatelská správa uživatelských oprávnění, možnost použití softwarových nadstaveb
  • složitější instalace

O společnosti

Firma Elektronis vznikla na pevných základech několika schopných lidí, kteří začínaly s touto profesí u velkých tuzemských firem, kde se vypracovali na vedoucí posty různých odvětví tohoto oboru. Postupem času poctivou prací, úsilím, sbíráním zkušeností a informací se rozhodli založit firmu vlastní. Tito lidé tvoří jádro firmy a spolupracují na nabídkách i realizaci daných zakázek.

více o společnosti >

Kontakt

Radek Šulc

Jednatel

celý kontakt >Obsah -