Obsah -
APS mini plus

Zapojení systému

  • Autonomní provozní režim nemá v tomto systému smysl, všechny potřebné vlastnosti pro autonomní provoz splňují levnější moduly systému APS mini.
  • V offline provozním režimu jsou čtecí moduly připojeny na sběrnici RS 485, ale komunikace prostřednictvím PC probíhá jen při konfiguraci parametrů a přístupových oprávnění, nebo při občasném vyčtení provozních událostí. Typicky se používá v nájemních domech do 748 uživatelů. Provozní události systému jsou standardně zaznamenávány do paměti modulu, po vyčerpání kapacity paměti jsou nejstarší události přepisovány novějšími. Po připojení programu dojde k vyčtení událostí z paměti modulu a jejich uložení do datového úložiště na připojeném PC.
  • V online provozním režimuprobíhá komunikace s moduly permanentně. Provozní události systému jsou ihned vyčítány z paměti modulů a umožňují tak realizaci docházkových aplikací a použití dalších SW nadstaveb. Řešení je vhodné zejména pro menší firmy, které chtějí s minimálními pořizovacími náklady sledovat pohyb osob v objektu a evidovat docházku. Pro provoz je vhodné vyhradit počítač, který však nemusí být nijak výkonný. Online připojení rovněž umožňuje vzdálené otevření dveří prostřednictvím PC.

Správa systému pomocí počítače

Systém lze spravovat jedním z administračních programů. Toto řešení vyžaduje propojení modulů APS mini Plus na sběrnici RS 485. Pro připojení k PC se používá vhodný komunikační převodník (TCP/IP, USB, RS 232).

APS home

Pro správu je možné využít program APS Home, který poskytuje možnost komfortní správy systému včetně nastavení veškerých provozních parametrů modulů APS mini. Aplikace umožňuje správu kombinovaných systémů APS mini a APS mini Plus.

V offline provozním režimu probíhá komunikace se čtecími moduly jen při konfiguraci parametrů a přístupových oprávnění. Typicky se používá v nájemních domech do 748 uživatelů, kde není vyžadováno sledování provozních událostí v systému. V online provozním režimu probíhá komunikace s moduly permanentně. Online připojení umožňuje například vzdálené otevření dveří prostřednictvím PC.
Výhody a nevýhody

  • jednoduchá instalace, rychlá správa přístupových oprávnění, nastavení provozních parametrů modulů, možnost kombinovat se systémem APS mini Plus, možnost vzdáleného otevření dveří z PC
  • nelze kombinovat se systémem APS 400, jednouživatelské řešení (nelze spravovat z více počítačů v síti)

O společnosti

Firma Elektronis vznikla na pevných základech několika schopných lidí, kteří začínaly s touto profesí u velkých tuzemských firem, kde se vypracovali na vedoucí posty různých odvětví tohoto oboru. Postupem času poctivou prací, úsilím, sbíráním zkušeností a informací se rozhodli založit firmu vlastní. Tito lidé tvoří jádro firmy a spolupracují na nabídkách i realizaci daných zakázek.

více o společnosti >

Kontakt

Radek Šulc

Jednatel

celý kontakt >Obsah -