Image

Zabezpečení domácnosti

Zabezpečovací systémy jsou zařízení zajištující prostorovou, polohovou, obvodovou ochranu objektů. Pro naše klienty v rámci zabezpečení řešíme návrhy, instalace a servis dodávaných systémů. Bytové alarmy mají různé využití.

Zabezpečovací systémy pro domácnosti lze využít pro:

 • zabezpečení domu Image
 • zabezpečení rodinného domu
 • zabezpečení restaurace
 • zabezpečení bytu - alarmy do bytu
 • zabezpečení chaty či chalupy
 • zabezpečení kanceláře
 • zabezpečení objektu menšího rozsahu

Pro větší objekty lze využít zabezpečovací systémy pro firmy (střední a větší objekty)

Základní funkcí zabezpečení je především ochrana daného prostoru před narušením, popřípadě jeho kontrola pomocí například kamerových systémů. Ohlášení případného narušení je vyhodnocováno pomocí detektorů, které rozlišujeme na prostorové, audiodetektory, magnetické kontakty, požární signalizace, otřesové, ťísňové a další.

Kromě výše uvedených tvoří zabezpečovací systém obvykle další části jako přístupové systémy, které řešení oprávnění vstupu od objektů či domácí videotelefony přes které můžete komunikovat s příchozími do objektu.

Ovládání zabezpečovacích systémů

Ovládání bezpečnostních systémů může být manuální a to klávesnicemi, nebo dálkové pomocí mobilu, klíčenek. Zabezpečení může být provedeno, bud drátovým, nebo bezdrátovým způsobem. Bezdrátový systém má využití tam, kde už není možnost vytvořit drátové vedení, vzhledem ke stávajícímu stavu objektu.

Každý systém EZS má mnoho softwarových funkcí, které se dají využívat pro různá ovládání, spínání dalších zařízení. Pro vetší přehlednost a zvýšení ochrany se každé zařízení může připojit na pult centralizované ochrany, kde je objekt monitorován a je tak vytvořen dokonalý přehled o samotném zařízení a také o objektu.

EZS systém se dá připojit na PCO (pult centralizované ochrany) pomocí telefonní linky, radiového vysílače, nebo GSM brány. Po tomto vedení je pak případný poplach vyhodnocen dispečery PCO a je vyslána zásahová ozbrojená jednotka, která provede zajištění objektu. Pro naše zařízení používáme kvalitní výrobky renomovaných zahraničních firem jako např. SIEMENS, PARADOX, DSC, JABLOTRON, GALAXY.

Systémy zabezpečení jsou nedílnou součástí každé moderní stavby a domácnost. Vždyť pocit jistoty a bezpečí pro své nemovitosti , své rodiny jsou důležitou složkou pro každého člověka.

Výstavba EZS zařízení spočívá v několika krocích:

 • Základem je tvorba projektu šitého na míru pro daný objekt.
 • Další krokem je výstavba rozvodů a následná kompletace.
 • Pak následuje odzkoušení a předání systému klientovy.
 • Na každém zařízení je provedena výchozí revize a dvouletá záruční doba

 

Jablotron

Alarmy Jablotron

Drátový, ale především bezdrátový systém české firmy, který svou jednoduchostí, spolehlivostí a především cenou uspokojí velké procento zákazníků, kteří chtějí za krátkou dobu a výhodnou cenu pořídit bezpečnostní zařízení. Alarm od Jablotronu je určen především do bytů a menších rodinných domků. Je jednoduchý na údržbu, s možností kombinace drátového a bezdrátového systému s připojením digitálního komunikátoru programovatelného na PCO i třeba na mobilní telefon někoho z rodiny.

Alarm od JABLOTRONu je dostupný ve dvou řadách:

 • Jablotron - JA-103-K
 • Jablotron - JA-107-K

 

Prohlédněte si leták s technologiemi JABLOTRON 

Paradox

Alarmy PARADOX

Domovní alarmy mají za úkol detekovat narušení na objektu a dále na tento stav upozornit. Upozornění může proběhnout lokálně (siréna), přenosem na bezpečnostní agenturu (PCO), nebo upozorněním přímo majiteli. Základem bezpečnostního systému je ústředna, kde nabízíme kompletní sortiment od renomovaného kanadského výrobce alarmů PARADOX Security systems. Od tohoto výrobce nabízíme i detektory a další příslušenství nezbytné pro zajištění celé trasy od DETEKCE až po UPOZORNĚNÍ.

Pro doplnění sortimentu jsou v nabídce i další prověřené výrobky od světových výrobců a tak umíme řešit většinu standardních situací pro zabezbečení (byty, domy, budovy, venkovní prostory). Kromě elektronických zařízení dodáváme i kompletní sortiment doplňků potřebných pro instalaci (baterie, plechové boxy, transformátory, kabely...atd.).

Alarm od Paradoxu je dostupný v těchto řadách:

 • Magellan
 • Digiplex Evo 48/96
 • Spektra
 • Esprit