Image

Zabezpečení firem

 

Bezpečností řešení pro objekty středního a většího rozsahu slouží jako prostorová, polohová a obvodová ochranu objektů. Je tomu stejně jako u zabezpečení domu. Hlavní rozdíl u těchto objektů je v komplexnosti, rozsahu a možnostech bezpečnostních zařízení.

 

Bezpečnostní zařízení dodáváme pro:     

 

  • Střední (sklady, větší firmy, objekty veřejné správy )
  • Velké (obchodní domy, velké firmy a výrobny, finanční ústavy, zdravotnická zařízení, vojenské objekty, hotely, hrady, zámky atd.)

U středních a větších objektů je primárním požadavkem především ochrana prostoru před narušením a jeho průběžný monitoring pomocí kamerového systému. Ohlášení případného narušení je vyhodnocováno pomocí detektorů, které rozlišujeme na prostorové, audiodetektory, magnetické kontakty, požární, otřesové, ťísňové a další.

Pro malé objekty můžete využít systémy pro zabezpečení domácnosti

Ovládání zabezpečovacího systému pro objekty.

 Ovládání EZS systémů lze buď: manuálně pomocí klávesnice nebo dálkově mobilním telefon, tabletem či klíčenkou. Zabezpečení objektů může být provedeno 2 způsoby:

  • drátový zabezpečovací systém,
  • bezdrátový zabezpečovací systém. (Bezdrátový systém má využití tam, kde nelze vést drátové vedení, například kvůli stávajícímu stavu objektu.)

SW funkce bezpečnostního systému Image

Každý systém EZS má různé softwarové funkce, které lze využít pro  ovládání, spínání dalších zařízení. Pro navýšení přehlednosti a vylepšení ochrany objektů lze každé zařízení připojit na PCO (pult centralizované ochrany), které objekt monitoruje a vzniká tak dokonalý přehled zařízení. 

EZS systém se dá připojit na PCO (pult centralizované ochrany) telefonní linkou, radiovým vysílačem, nebo GSM bránou. Případný poplach vyhodnocují dispečeři PCO a na místo vysílají zásahovou jednotku (ozbrojenou), která provede zajištění objektu. Pro ochranu středních a větších objektů používáme kvalitní výrobky renomovaných českých i zahraničních firem jako např. Jablotron (řada JA100), Paradox (EVO Access).

Systémy zabezpečení jsou nedílnou součástí každého moderního objektu. Pocit jistoty a bezpečí pro nemovitosti, objekty, sklady či další zařízení je to nejdůležitější.

Výstavba EZS zařízení spočívá v několika krocích

  • Základem je tvorba projektu šitého na míru pro daný objekt.
  • Další krokem je výstavba rozvodů a následná kompletace.
  • Pak následuje odzkoušení a předání systému klientovy.
  • Na každém zařízení je provedena výchozí revize a dvouletá záruční doba

 

Prohlédněte si katalog technologie JABLOTRON 

Jablotron

JA-100

Nová řada zabezpečovací technologie od české firmy JABLOTRON, která přichází na trh v roce 2012.
Nová řada je postavena na sběrnicovém principu vedení, to znamená, že veškeré komponenty, které jsou do systému komponovány jsou připojeny na jedné sběrnicové lince, která se skládá z napájení a datové linky. Tento princip vedení je úsporný k instalaci kabelových rozvodů a také jednoduší.
Firma JABLOTRON myslela také na instalace, kde není možný kabelový rozvod provést a tak je systém JA 100 obohacen o plnohodnotnou bezdrátovou nadstavbu, která je podobného charakteru, jako u předešlé verze úspěšného systému JA-80 OASIS. Bezdrátový systém je však u systému JA-100 obohacen o různé softwarové a hardwarové vylepšení.
Systém JA-100 je vyráběn ve dvou provedeních a to systém JA-101K, který je menší variantou systému JA-100 a je upotřebitelný především do větších rodinných domů a provozoven menšího a středního typu.
Druhá varianta je ústředna JA-106K, která je největším systémem firmy JABLOTRON. Tato ústředna je především použitelná do velkých provozoven, kancelářských prostor a dalších komerčních objektů rozsáhlejšího charakteru, dá se ale také použít do velkých rodinných domů, kde se uvažuje s maximálním využitím zabezpečovacího systému.
Naše firma je proškolena na tento zabezpečovací systém a je připravena vyhovět touto novinkou firmy JABLOTRON každému náročnějšímu klientovi i firmě.


Prohlédněte si náš leták s technologiemi od JABLOTRONU

Paradox

Elektronické Zabezpečovací Systémy mají za úkol detekovat narušení na objektu a dále na tento stav upozornit. Upozornění může proběhnout lokálně (siréna), přenosem na bezpečnostní agenturu (PCO), nebo upozorněním přímo majiteli. Základem bezpečnostního systému je ústředna, kde nabízíme kompletní sortiment od renomovaného kanadského výrobce PARADOX Security systems. Od tohoto výrobce nabízíme systém EVO Access i detektory a další příslušenství nezbytné pro zajištění celé trasy od DETEKCE až po UPOZORNĚNÍ. Pro doplnění sortimentu jsou v nabídce i další prověřené výrobky od světových výrobců a tak umíme řešit většinu standardních situací pro zabezbečení (byty, domy, budovy, venkovní prostory). Kromě elektronických zařízení dodáváme i kompletní sortiment doplňků potřebných pro instalaci (baterie, plechové boxy, transformátory, kabely...atd.).