Image

Inteligentní elektroinstalace LOXONE

Projekt chytrý dům rok 2012

Majitel se rozhodl pro inteligentní ovládání domu a zahrady.

 • Ovládání osvětlení a světelných scén.
 • Regulace podlahového topení a radiátorů.
 • Spínání topení vzdáleně
 • Ovládání zavlažování zahrady, dle harmonogramu
 • Ovládání stínící techniky
 • Spínání zásuvkových okruhů dle potřeby uživatele
 • Ovládání venkovního bazénového krytu, dle počasí

Snadná obslužnost

 • APPS pro chytré telefony (výkoný uživatelský software)
 • Přístup odkudkoli a kdykoli
 • Software s smnoha užitečnými funkcemi
 • Ovládání jednoduše po LAN/WIFI domácí síti
 • Pomocí iPhone, iPad, nebo Android
 • Z tabletu lze také udělat jednoduše přehledné přehledové domácí TABLO
 • Ovládat lze také vše jednoduše tlačítkem.

Centrální funkce

Centrální funkce zajistíte stisknutím tlačítka vypínače nebo pomocí multimadiálních zařízení (tablet, iPhone, iPad, Android).

Funkce centrální tlačítko- výborný pomocník pro domácí automatizaci. Vše vypnete jedním tlačítkem s inteligentní elektroinstalací od LOXONE.

 

Nastavení režimu spánku

Nastavení režimu hlubokého spánku – Váš inteligentní dům usne v případě stisknutí tlačítka při odchodu z domu a uvede tak do chodu klidový režim spánku domu.

Úspora energie odpojením zařízení

Úspora energie stisknutím tlačítka. Všechna zařízení v pohotovostním režimu lze odpojit přes centrální funkci. Vypněte tak třeba TV, kuchyňské spotřebiče nebo HIFI, zkrátka vše, co není nutné mít v případě nepřítomnosti zapnuté.

Bezpečnější elektrická instalace pro děti i ostatní - rodičovský zámek

Zásuvky v dětském pokoji se tak často nepoužívají. Všechny tyto funkce můžete samozřejmě ovládat i na dálku. S domácí automatizací se Vám nikdy nestane, že se budete muset vracet zkontrolovat, jestli jste vypnuli troubu nebo jestli některá ze zásuvek zůstala aktivní a nebezpečná pro Vaše děti.

Ovládání hudby Image

S LOXONE máte ovládání hudby v domě plně pod kontrolou.

Ovládání a podpora pro multiroom audio systém

V každé místnosti Vám může klidně hrát jiná muzika, dle chuti každého uživatele, tyto audiosystémy totiž umožňují přehrávání hudby z více zdrojů. Loxone podporuje řadu výrobců, jako SONOS, CASA TUNES, SQUEEZERBOX.

Nejjednoduší ovládání hudby je ovládání přes vypínač-vše v jednom

Ovládání je možno pomocí tlačítka. Další tlačítka ovládají hlasitost, předvolby stanic a vše, co je potřeba.

 

Ovládání osvětlení Image

S Loxone komponenty je ovládání světelných prvků v domě jednoduší. Nastavení světelných scén a parametrů (barva, systost, jas, kontrast) jednotlivých druhů osvětlení je však běh na delší trať. Každému totiž vyhovují jiné světelné podmínky.
S Loxone mini serverem si nastavíte světelné scény, dle Vašeho přání a chuti.
Image

Nakombinujte si svá světla dle libosti. Stiskem jediného tlačítka rozsvítíte určenou část osvětlení.

 

Světelné scény podle libosti Image

Nastavte si světelnou scénu dle uážení.

Příklad: Světelná scéna „rodinná večeře.“ Rosvítí se středové osvětlení nad stolem v jídelně a okolní světla se naopak setmí a změní barvu pro nalazení správné atmosféry. Naopak když chcete večer číst, všechna světla v prostoru se setmí a rozsvítí se jen světlo v obýváku na 30%, barvu si zvolíte sami.

 

Ovládání pomocí tlačítka

Ovládejte osvětlení tak, jak je to zvykem, přes tlačítka. Využívejte však nadstandardu centrálních funkcí, vypnutí všech světel, světelné scény, ovládání přes internet.

Tlačítka mohou být obyčejná třeba standard ABB TANGO.

 

 

Ovládáme světla přes PC, iPod, iPhone, Android

Ovládání světel můžeme provést přes moderní technologie, jednoduše pomocí aplikace pro chytré telefony, která je zdarma.

Můžeme stmívat, rozsvěcet jednotlivá světla, řídit světelné scény, ovládat centrální funkce, měnit barvy.


Vaše přání, váše volba

Ovládání osvětlení můžete realizovat pomocí stisku tlačítka, pohybovým senzorem, stmívačem na Vašem domě, časovačem atd. Bude pouze na Vás, jaké požadavky budete pro Váš chytrý dům mít.

 

Ovládání sauny Image

Chcete Vaší saunu ovládat podle Vašich představ? Loxone Vám nabízí možnost udělat si veškeré funkce sauny přesně tak, jak chcete! Dálkové ovládání, režimy v sauně, atd.

Ovládání sauny dle vašich představ

Co se všechno dá řídit a upravovat na sauně? Tak třeba teplota, osvětlení, vlhkost, aroma, čas. Dá se vytvořit vlastní program, třeba stiskem tlačítka před vstupem do sauny.

Monitorování-jednoduše a bezpečně

Ovládání je velice jednoduché a není nebezpečné. Pokud budete chtít, pomocí LOXONE můžete monitorovat různé veličiny (teplotu, čas, kouř, vlhkost, aroma, světlo).

Dálkové ovládání, pomocí mobilního telefonu přes internet

Zapínání sauny pomocí chytrých telefonů (iPhone, iPad, Android), když jedu z práce nebo třeba z večerního lyžování.

Ovládání topení Image


Ovládejte topení, nastavte si svojí teplotu, vše on-line, vše z multimediálních zařízení. Využívejte energii v domě efektivně a s potřebnou inteligencí.

Regulovatelnost teploty v každé místnosti

 • Regulace vytápění Vám umožní nastavit individuální teplotu v každé místnosti v domě přesně podle Vašich potřeb.
 • U každé jednotlivé místnosti je možné nastavení jednotlivých topení a jejich teplot. Dle denního režimu používání, vstávání, v praconí den, v noci, o víkendu, atd.

Jednoduchý samoučící režim vytápění

 • Samoučící režim ovládání od Loxone ví, kdy je potřeba začít Váš dům chytře a komfortně vytápět!
 • Tento režim je samoučící. Během pár týdnů se systém dle zadané teploty a doby topení sám naučí topit v každé jednotlivé mísnosti.

Využívejte vaši energii efektivně

 • Odeberte pouze tolik energie, kolik opravdu potřebujete. Každá místnost je automaticky regulována zvlášť.
 • Teplota v místnosti bude právě taková, jako si sami nasatvíte, nestane se, že budete mudet větrat. Topení se automaticky vypne v místnosti, kde bude otevřené okno nebo kde budete větrat.

Šetřící režimy Image

Inteligentní elektroinstalace je tu pro vás především proto, aby vám ušetřila několik tisíc za energie ročně.

Ceny energií jsou každým rokem vyšší a v budoucnosti to nevypadá, že by to mělo být jinak. Nějvětší výdaje v domácnosti plynou právě za výdaje energií v domácnostech. Šetřete proto energiemi ve Vašem domě s LOXONE miniserverem.

Regulace topení

Regulováním topení v jednotlivých prostorách v domě snížíme náklady na vytápění. Každá místnost může být samostatně regulována.

Spotřebujete tedy jen tolik energie, kolik je potřeba pro vytápění každé místnosti. Např.: když otevřete okno, topení se automaticky vypne.

Lepší izolace

Lepší izolací automatických žaluzíí snížíte náklady na spotřebu energíí. Je dokázáno, že většina tepla, které uniká z místnosti jde skrze okna. Proto tedy využívejte stínící techniku tak, abyste zamezili tomuto negativnímu vlivu. Stínící techniku můžete jak v zimě, tak v létě minimalizovat. Venkovní rolety a žaluzie můžete přispůsobit slunečnímu svitu i v závislosti na světových stranách.

Úspora energie

Vypínejte v domě všechny žrouty drahé energie od sítě. Podstatně tím můžete uspořit drahou elektriku. Spotřebiče, které jsou v pohotovostním režimu mají nezanedbatelný odběr energie. Výše energie vám tak ročně může vystoupat i o několik tisíc. Vypněte tedy stiskem tklačítka HIFI, PC, audio, video, TV atd.


Stínící technika

Chcete ovládat stínící techniku bez problémů a přesně tak, jak si představujet? S LOXONE to jde a není to složité. Chtějte od stínícího zařízení vše, co umožňuje a dejte mu pokyn, jak se má chovat při nastalé situaci. Dle denního světla, deště, slunečního svitu, světové strany.

Mnoho funkcí

Ovládejte stínící techniku, jak chcete vy a ne, jak to říká výrobce – centrální funkce rolet, zatažení markýzi při velkém větru, automatické stínění žaluzií.

Flexibilita a funkčnost

Ovládání a nastavení Vaší stínící techniky je plně flexibilní a funkční. Díky softwaru od LOXONE můžete měnit všechny parametry, některé funkce můžete mít přednastavené, jako je např. stažení a vytažení všech rolet.

Markýzy

Rolety

Žaluzie a rafstory